Szaktanácsadás
A közvetlen támogatásokhoz jutás feltétele, hogy a gazdálkodók megfeleljenek bizonyos környezetvédelmi, élelmiszerbiztonsági, állat- és növény-egészségügyi, valamint állatjóléti követelményeknek, összefoglalóan az ún. kölcsönös megfeleltetés előírásainak. A mezőgazdasági szaktanácsadás alapvetően ezen követelmények megismertetésében, betartásában és adminisztrációjában nyújt segítséget.
A gazdálkodók a mezőgazdasági szaktanácsadást 2014-ig 80%-os támogatással vehették igénybe a Területi Szaktanácsadási Központokon (TSZK) keresztül. 2015-ben nem volt lehetőség támogatott szaktanácsadási szerződések kötésére, 2016-től a szaktanácsadás új keretek között fog működni. Az erre vonatkozó új információk 2016. év második felében várhatók.
A TSZK-ként való működés célja esetünkben nem a méretbeli növekedés, hanem a teljes szolgáltatási spektrumot lefedő szolgáltatási tevékenység fejlesztése. Így a hozzánk kapcsolódni kívánó szaktanácsadók kiválasztásánál az volt a fő szempont, hogy valamennyi szakterületen teljes körű szolgáltatást tudjunk nyújtani a hozzánk forduló gazdálkodóknak. Szaktanácsadóink kompetenciája lefedi a szántóföldi növénytermesztés, az állattenyésztés, a kertészet és az ágazatokhoz kapcsolódó valamennyi jogi-adminisztrációs szakterületet.
A támogatott szaktanácsadás a gazdálkodás összteljesítményének javítása érdekében pl. az alábbi szolgáltatásainkra is igénybe vehető:
- Támogatási kérelmek készítése, pályázatírás
- Üzleti terv készítése
- Pályázatfigyelés
- Pénzügyi tanácsadás
- Monitoring jelentések elkészítése
- Gazdálkodási napló, permetezési napló vezetésével kapcsolatos tanácsadás
- Nitrát jelentésekkel kapcsolatos tanácsadás